Erbakan’dan CHP’ye: Osmanlı’yı hedef alan sözlerin sarf edilmesini bir akıl tutulması olarak görüyor ve özür bekliyoruz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: Osmanlı’yı hedef alan sözlerin sarf edilmesini bir akıl tutulması olarak görüyoruz ve asla kabul etmiyoruz, özür bekliyoruz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, parti genel merkezinde düzenlenen aylık olağan il başkanları toplantısının açılışında konuştu.

Ekonomi alanında değerlendirmelerde bulunan Erbakan, son yapılan elektrik ve doğal gaz zamlarını eleştirdi.

Erbakan, “İktidar, Karadeniz’de doğal gaz bulundu dedikten sonra doğal gaza tam 18 kez zam yapmış. Elektrik ve doğal gaza yapılan yüklü zamlar, zincirleme şekilde tüm mal ve hizmetlerin fiyatlarında artışa, enflasyonda ciddi bir yükselişe neden olacaktır. İcralık olan milyonlarca kişiye, icra dosyalarını kapatmayı vadeden iktidar, bu zamlarla yeni icraların kapısını açtı” ifadelerini kullandı.

Açıklanan Orta Vadeli Program’a da değinen Erbakan, “İktidarın açıkladığı OVP 20 senedir uygulanan borç-faiz ekonomisinin aynen devam edeceğinin ilanı durumundadır. AK Parti 3 sene daha iktidarda kalırsa 2 trilyon TL daha faiz ödeyecek. Hani bunlar faize karşıydı?” dedi.

Fatih Erbakan, sosyal yardım alan vatandaş sayısındaki artışa da dikkati çekti.

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Associated Nodes area)

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı açıklama yapıyor ve doğrudan doğruya ecdadımızı hedef alıyor”

Muhalefetin “Altılı masa” toplantılarını da eleştiren Erbakan, bu toplantıları “altın günü buluşması” olarak niteledi.

Erbakan, şunları kaydetti:

Masadaki muhalefet de iktidar kadar sıkışmış durumda. Altın günü bulaşmalarına devam ediyorlar. Biz 6’lı masanın çatırdadığını aylar önce söylemiştik o zaman bize itiraz edenler dahi ‘bu masadan bir şey çıkmaz’ deme noktasına geldiler. İşte en son görüyorsunuz masanın en büyük partisi CHP’nin genetik yapısı tezahür etti. 9 Eylül’ün münasebeti dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı açıklama yapıyor ve doğrudan doğruya ecdadımızı hedef alıyor. 9 Eylül’ün yıl dönümünde bir açıklama yaparken işgalci, katliamcı Yunanistan’ı hedef almak varken, bula bula sen ecdadımızı mı hedef aldın? Her ne kadar Sayın Kılıçdaroğlu, helalleşmeden bahsetse de bu makyajlar sürekli olarak dökülüyor ve CHP’nin gerçek yüzü ortaya çıkıyor. Osmanlı’yı hedef alan sözlerin sarf edilmesini bir akıl tutulması olarak görüyoruz ve asla kabul etmiyoruz, özür bekliyoruz.

Fatih Erbakan’ın açıklamalarının ardından toplantı basına kapalı devam etti.

 

 

 

 

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir