Suriye: İsrail’in Şam Havalimanı ve bazı noktalara düzenlediği saldırılarda 5 asker öldü

İsrail’in Suriye’de Şam Uluslararası Havalimanı ve yakınlarındaki bazı noktaları hedef alarak 5 askerin ölümüne neden olduğu açıklandı. 

Suriye Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, gece yarısından hemen sonra İsrail’in, Şam Uluslararası Havalimanı ve yakınlarındaki askeri noktalara saldırdığı belirtildi. 

Açıklamada, Suriye hava savunma sistemlerinin devreye girdiği ev ‘düşman füzelerinin çoğunu’ düşürdüğü kaydedildi. Bakanlık, hava saldırısında 5 askerin öldüğünü ve askeri noktalarda maddi zarar meydana geldiğini duyurdu. 

İsrail tarafı ise ‘yabancı güçler tarafından yapılan açıklamalar üzerine yorum yapmayacaklarını’ belirtti. 

Suriye’de 2011 yılında iç savaş çıkmasının ardından Devlet Başkanı Esad’a destek veren İran ülkeye çok sayıda yabancı savaşçı gönderdi. Suriye’de Hizbullah’a ait askeri noktaların bulunduğu biliniyor.

İsrailli yetkililer, İran ve Hizbullah hedeflerinin vurulduğu bu tür saldırılar hakkında genel olarak yorum yapmaktan kaçınıyor.

İsrail, iç savaşın başladığı 2011’den bu yana Suriye’de zaman zaman İran destekli gruplara ve orduya ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir